Cognosce te ipsum.

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Kontynuacja edukacji pożarniczej w III LO

Zdawałoby się, że edukacja pożarnicza jest typowo męską profesją. Jednak na postawie aktualnego zainteresowania wygląda to zupełnie inaczej. Edukacja pożarnicza w klasach pierwszych została prawie całkowicie opanowana przez dziewczęta. Na dzień dzisiejszy liczy 25 uczennic oraz 3 uczniów. Już wcześniej, w starszych rocznikach dziewczęta dominowały, a jednocześnie podczas zajęć praktycznych swoje zadania wykonywały nie gorzej niż chłopcy.

04 października 2018r. na terenie PSP odbyły się pierwsze zajęcia praktyczne dla edukacji pożarniczej uczniów klasy pierwszej. Tematem wiodącym był sprzęt i armatura do podawania wody i piany. Miejscem ćwiczeń były pomieszczenia garażowe oraz plac ćwiczeń. Począwszy od wymarszu sprzed budynku szkolnego, aż do wykonywania praktycznych czynności z tym związanych można było zauważyć wśród ćwiczącej młodzieży duże zdyscyplinowanie oraz zaangażowanie w to, co się aktualnie wykonywało. Ponieważ nie wszyscy mogli się sprawdzić w praktycznym działaniu, następne już zaplanowane zajęcia będą dawały taką możliwość. Jednym słowem dziewczęta górą!!!

Zajęcia organizacyjnie przygotował oraz nadzorował ich bezpieczny przebieg koordynator zajęć z edukacji pożarniczej pan Antoni Szczurek.

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie