Bezpiecznych wakacji! :-)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

LabDay 2018

„Dobrze, że jesteście z Nami, bo takiej reakcji chemików jeszcze nie było” takimi słowami zostaliśmy przywitani podczas gali otwarcia pierwszej edycji „LabDay” – wydarzenia organizowanego przez studentów, doktorów oraz profesorów Politechniki Wrocławskiej.

Oczywiście, nas też tam nie mogło zabraknąć. Zatem, ostatnią marcową sobotę spędziliśmy na wykładach i laboratoriach organizowanych przez Wydział Chemii Politechniki Wrocławskiej. Mieliśmy okazję wziąć udział w zajęciach z zakresu biotechnologii, medycyny, technologii chemicznych oraz inżynierii biomedycznej. Na wykładach dowiedzieliśmy się co nieco o ważnej roli polimerów, nanotechnologii, regulacji cyklu dobowego, a także staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie: Czy kośćmi można nakarmić świat?. Zajęcia laboratoryjne pozwoliły zapoznać się z profesjonalną aparaturą chemiczną, wyprodukować własne hydrożele, a także utrwalić doświadczenia, które znamy ze szkolnych podręczników.

Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję porozmawiać ze studentami oraz wykładowcami o kierunkach, zajęciach oraz możliwościach rozwoju. Bogatsi o tę wiedzę wrócili do szkolnych ławek, by móc małymi krokami dążyć do celu, jakim na początku będą wymarzone studia, a potem rozwojowa praca i kariera.  Kto wie? Może na niektórych z nich czekają indeksy na uczelnie techniczne i najlepsze kierunki, jakie one oferują.