Cognosce te ipsum.

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

LabDay 2018

„Dobrze, że jesteście z Nami, bo takiej reakcji chemików jeszcze nie było” takimi słowami zostaliśmy przywitani podczas gali otwarcia pierwszej edycji „LabDay” – wydarzenia organizowanego przez studentów, doktorów oraz profesorów Politechniki Wrocławskiej.

Oczywiście, nas też tam nie mogło zabraknąć. Zatem, ostatnią marcową sobotę spędziliśmy na wykładach i laboratoriach organizowanych przez Wydział Chemii Politechniki Wrocławskiej. Mieliśmy okazję wziąć udział w zajęciach z zakresu biotechnologii, medycyny, technologii chemicznych oraz inżynierii biomedycznej. Na wykładach dowiedzieliśmy się co nieco o ważnej roli polimerów, nanotechnologii, regulacji cyklu dobowego, a także staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie: Czy kośćmi można nakarmić świat?. Zajęcia laboratoryjne pozwoliły zapoznać się z profesjonalną aparaturą chemiczną, wyprodukować własne hydrożele, a także utrwalić doświadczenia, które znamy ze szkolnych podręczników.

Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję porozmawiać ze studentami oraz wykładowcami o kierunkach, zajęciach oraz możliwościach rozwoju. Bogatsi o tę wiedzę wrócili do szkolnych ławek, by móc małymi krokami dążyć do celu, jakim na początku będą wymarzone studia, a potem rozwojowa praca i kariera.  Kto wie? Może na niektórych z nich czekają indeksy na uczelnie techniczne i najlepsze kierunki, jakie one oferują.

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie