Zapraszamy do III LO! :)

LabDay 2019- czyli o tym, że chemia nie może być nudna

30 marca grupa uczniów z profilu biologiczno-chemicznego wzięła udział w drugiej edycji projektu „LabDay” organizowanego przez studentów oraz pracowników Wydziału Chemii na Politechnice Wrocławskiej.

Młodzież III LO tę wiosenną i słoneczną sobotę spędzili w pięknym, przyjaznym młodym ludziom mieście, którym jest Wrocław. Zajęcia rozpoczęły się już z samego rana od krótkiego powitania przez Władze Uczelni oraz szkolenia z BHP. Następnie uczestnicy projektu „wpadli w wir” chemicznych laboratoriów. Niektórzy mieli okazję przygotować własny ekologiczny krem nawilżający o wybranej nucie zapachowej, a przy okazji zapytać o kierunek studiów, jakim jest kosmetologia oraz rozwój w tej dziedzinie. Inni w tym czasie odkrywali nowe smaki i trendy kuchni molekularnej, dopytując przy tym o możliwości kierunku, którym jest technologia chemiczna. Męska część grupy z pewnością odnalazła coś dla siebie podczas warsztatów z polimerów i tworzyw sztucznych organizowanych przez studentów kierunku inżynierii materiałowej. Uczestnicy wzięli udział także w warsztatach z zakresu estryfikacji organizowanych przez zakład technologii chemicznej, a także pod okiem Pani Doktor z zakładu Biotechnologii samodzielnie wyprodukowali „sztuczną krew”, robiąc przy tym naprawdę realistyczne zdjęcia. Całość zamknął genialny wykład Pana Profesora dotyczący badań naukowych w jednej z najprężniej rozwijających się dziedzin, jaką jest Inżynieria materiałowa- czyli tak naprawdę podstawa każdego politechnicznego kierunku.

Każdy uczestnik z przyjemnym naukowym zmęczeniem i z „apetytem” na więcej wrócił do domu. Z pewnością wśród tej grupy uczniów znajdą się tacy, którzy od października zasilą szeregi studentów Politechniki.

Z chemicznym pozdrowieniem: mgr Agnieszka Sobczak- nauczycielka biologii i chemii