Cognosce te ipsum.

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

LEKCJA ANATOMII, tym razem nie tylko ZE SKALPELEM …

Dzięki wizycie Marii Tomczak, tegorocznej absolwentki studiów na kierunku lekarskim na Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, uczniowie klasy III b razem z panem Jackiem Pawłowski mieli niezwykłą przyjemność podjąć się próby szycia... świńskiej raciczki profesjonalnymi narzędziami chirurgicznymi.

Podczas spotkania dowiedzieli się jak wykonywać szew prosty i szew ciągły. Ponadto nauczyli się obsługi imadła, wykonywania nacięć skalpelem oraz posługiwania się nicią chirurgiczną. Wszystko zostało im profesjonalnie wyjaśnione, a stworzone warunki przypominały niemal blok operacyjny. Sam proces szycia okazał się niezwykle fascynujący, a co więcej szycie świńskiej skóry świetnie imitowało szycie skóry ludzkiej, gdyż obie te struktury mają bardzo podobną budowę.

W trakcje zajęć Marysia opowiedziała o swoich studiach i rozwiała wszelkie wątpliwości i ciekawość odpowiadając na liczne pytania. Z pewnością był to ekscytujący dzień pełen niezapomnianych wrażeń! To są zajęcia, dzięki którym uczniowie uczą się biologii w niesamowity, praktyczny, a przede wszystkim „namacalny sposób”. Taka metoda prowadzenia zajęć dydaktycznych, niezwykle atrakcyjna, poglądowa i oparta na działaniu praktycznym obudziła w młodzieży ogromną ciekawość i dociekliwość badawczą oraz zmotywowała do dalszej nauki.

 

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie