Cognosce te ipsum.

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Matematyczny Wrocław

W dniu 15 grudnia klasa matematyczna 1a w związku z realizacją projektu „Matematyka jest fajna” w ramach ogólnopolskiego programu mPotęga okrywała różne style architektoniczne Wrocławia.

Zaczęła od modernizmu-czyli Hali 100-lecia. Później oglądała wystawę modernizmu w schowanym przed zwiedzającymi Muzeum Architektury. Tu uczestniczy wysłuchali także krótkiego wykładu o polskich przedstawicielach tego stylu. Dalej odkrywali uroki gotyku, czyli Katedrę na Ostrowie Tumskim, oraz architektury romańskiej na przykładzie Kościoła Św. Idziego. Przepych baroku zobaczyli w pięknych salach Uniwersytetu Wrocławskiego, czyli auli Leopoldinum i Marianum. Tu dowiedzieli się o tym, że tak dobrze znany utwór „Gaudeamus...” został skomponowany przez Brahmsa specjalnie dla Uniwersytetu Wrocławskiego. Oczywiście, jak przystało na klasę matematyczną, uczniowie weszli też na matematyczną wieżę. Na koniec szczypta secesji na wrocławskim Starym Rynku.

Pamiątka z wycieczki:

Uczestnicy zapamiętali 5 cech modernizmu:
1. Płaski dach.
2. Wolna przestrzeń.
3. Elewacja bez ozdób.
4. Wstęgowe okna.
5. Konstrukcja na kolumnach.

I jedną z cech baroku: symetrię.

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie