16 października - dzień papieża jana pawła ii

Mediatorzy rówieśniczy w szkole podstawowej

Dnia 9 lutego pani Dyrektor Maria Tomalak wraz z przedstawicielkami zespołu mediatorów rówieśniczych, działającego w naszej szkole, wręczyła certyfikaty ukończenia kursu dającego uprawnienia mediatora rówieśniczego trzem uczennicom Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim.

Dziewczynki w listopadzie i grudniu uczęszczały na szkolenie, w czasie którego dowiedziały się czym są mediacje oraz jakie są ich podstawowe zasady. Wcieliły się także w rolę mediatora podczas symulacji konfliktu. Koordynatorem szkolenia był opiekun zespołu mediatorów pan Piotr Szczepaniak.

Absolwentkom kursu serdecznie gratulujemy i życzymy jak najmniej okazji do przetestowania swoich umiejętności w rozwiązywaniu konfliktów między koleżankami i kolegami. ;-)