Spotkajmy się w III LO!

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

Monika Anioł finalistką Turnieju Wiedzy Psychologicznej

W minioną sobotę, 7 kwietnia 2018r., Monika Anioł z klasy 2f została finalistką X Turnieju Wiedzy Psychologicznej organizowanego przez magazyn psychologiczny „Charaktery”. Jest to bardzo duże osiągnięcie, chociażby z uwagi na fakt, że do udziału zgłosiło się prawie 2000 uczniów z całej Polski.

Finał odbył się w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Warszawie. Jednak uczestnicy rozpoczęli swą przygodę z psychologią wiele miesięcy wcześniej. Turniej, który honorowym patronatem objął Wiceprezes Polskiej Akademii Nauk prof. Edward Nęcka, rozpoczął się 27 października 2017r. Od listopada na łamach „Charakterów” publikowane były teksty turniejowe, które dotyczyły różnych obszarów psychologii – od biologicznych podstaw zachowania, poprzez umysł, poznanie i emocje, po funkcjonowanie człowieka w grupie. Oprócz artykułów materiałem stanowiącym podstawę Turnieju była książka Przeciw empatii” Paula Blooma. Wiedza uczestników została sprawdzona podczas eliminacji on-line, które odbyły się w dniach 5–6 marca 2018r. Do finału zakwalifikowało się 100 osób z najlepszymi wynikami.

Monice gratulujemy sukcesu.