11 grudnia - Dzień Chruścików, czyli... wodnych owadów :)

Nasi mediatorzy w Kaliszu

15 października 2018 roku nasi uczniowie – mediatorzy rówieśniczy – wzięli udział w konferencji zorganizowanej przez kaliski Ośrodek Szkolenia Nauczycieli.

Do Kalisza z panią Marią Liberą pojechali: Agnieszka Wróbel z 3a, Karol Zaleśny z 2e i Maja Łukawska z 1d. W ramach spotkania przedstawili oni ideę mediacji, historię organizacji centrum mediacji w naszej szkole, którą zainicjowała pani dyrektor Maria Tomalak, a także zaprezentowali dobre praktyki działania mediatorów rówieśniczych na terenie naszej szkoły. Wypowiedzi te spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, a uczestnicy konferencji, dyrektorzy  i nauczyciele szkół z rejonu kaliskiego, mieli wiele pytań dotyczących praktycznego funkcjonowania tej formy rozwiązywania konfliktów w szkole.