24 marca - Narodowy Dzień Życia

Naukowy Wrocław

17 grudnia uczniowie klas o profilu biologiczno- chemicznym (2b, 3d) wzięli udział w wykładach oraz warsztatach na Wydziale Biotechnologii oraz Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Młodzież z klasy 2b wysłuchała m.in. wykładu dra Z. Wróblewskiego z zakresu immunologii, a także problemu dotyczącego sporów wokół szczepionek, oraz wykładu dr A. Kois-Ostrowską o małej bakterii, która żyje w organizmie człowieka, czyli Helicobacter pylori. Następnie udała się do Hydropolis, gdzie mogła zgłębić tajemnice małej cząsteczki o prostej budowie, a o tak ważnych dla życia właściwościach.

Natomiast uczniowie klasy maturalnej mogli powtórzyć wiadomości z zakresu chemii organicznej podczas zajęć w laboratorium chemicznym UWr, gdzie przez kilka godzin przeprowadzali doświadczenia, obserwowali, wyciągali wnioski… a następnie uzupełniali protokoły doświadczeń i rozwiązywali zadania maturalne.

Na zakończenie tej naukowej uczty wszyscy uczestniczy mogli poczuć Magię zbliżających się Świąt podczas spaceru po Wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Rolę opiekunów pełniły panie: Justyna Janecka, Małgorzata Wawrzyniak- Pastuszak, Anita Wasiak oraz Agnieszka Sobczak.