Zapraszamy do III LO! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Naukowy Wrocław

17 grudnia uczniowie klas o profilu biologiczno- chemicznym (2b, 3d) wzięli udział w wykładach oraz warsztatach na Wydziale Biotechnologii oraz Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Młodzież z klasy 2b wysłuchała m.in. wykładu dra Z. Wróblewskiego z zakresu immunologii, a także problemu dotyczącego sporów wokół szczepionek, oraz wykładu dr A. Kois-Ostrowską o małej bakterii, która żyje w organizmie człowieka, czyli Helicobacter pylori. Następnie udała się do Hydropolis, gdzie mogła zgłębić tajemnice małej cząsteczki o prostej budowie, a o tak ważnych dla życia właściwościach.

Natomiast uczniowie klasy maturalnej mogli powtórzyć wiadomości z zakresu chemii organicznej podczas zajęć w laboratorium chemicznym UWr, gdzie przez kilka godzin przeprowadzali doświadczenia, obserwowali, wyciągali wnioski… a następnie uzupełniali protokoły doświadczeń i rozwiązywali zadania maturalne.

Na zakończenie tej naukowej uczty wszyscy uczestniczy mogli poczuć Magię zbliżających się Świąt podczas spaceru po Wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Rolę opiekunów pełniły panie: Justyna Janecka, Małgorzata Wawrzyniak- Pastuszak, Anita Wasiak oraz Agnieszka Sobczak.

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie