Maturzyści! Powodzenia! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Niezwykła lekcja geografii w III LO

23 kwietnia 2018 r. w auli naszego liceum odbyła się III Ostrowska Lekcja Geografii, która w tym roku zbiegła się z obchodami Dnia Ziemi. Tematem przewodnim było spotkanie z himalaizmem, odwagą i pasją do zdobywania najwyższych szczytów.

Prelegentem tego nietypowego wydarzenia był pan Mariusz Szczuraszek, który zdobył Koronę Ziemi, a jedenaście miesięcy temu (21 maja 2017r.) stanął na szczycie Mount Everest. Tym samym został 22 Polakiem, który pokonał najwyższe szczyty wszystkich kontynentów. Z wielką uwagą i entuzjazmem wsłuchiwano się w opowieść niezwykłego Gościa i bohatera, a jednocześnie absolwenta naszej szkoły, który opowiadał o swoich wyprawach w najwyższe góry świata.

Uczestnikami Ostrowskiej Lekcji Geografii byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego, którzy przybyli do III LO wraz z nauczycielami geografii.

To przedsięwzięcie, którego inicjatorem był pan Przemysław Zimniak – nauczyciel geografii, już po raz trzeci zorganizowane w murach III Liceum Ogólnokształcącego, miało na celu zgromadzenie uczniów zainteresowanych geografią i pasją do ekstremalnych wypraw wysokogórskich.

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie