drzwi otwarte - 2 marca 2018 12.00-18.00

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

Noc Biologów 2018

12 stycznia uczniowie klas II o profilu biologiczno-chemicznym wzięli udział w warsztatach i wykładach organizowanych na Wydziale Biologii UAM w ramach ogólnopolskiej „Nocy Biologów”.

Wraz opiekunami panem Tomaszem Kaczorowskim, panem Marcinem Olejnikiem, panem Jackiem Pawłowskim oraz panią Agnieszką Golicką uczniowie poznawali tajniki genetyki, kryminalistyki, botaniki, zoologii oraz bioinformatyki. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Woda to życie”, a więc nie mogło zabraknąć zajęć o takiej tematyce: „Życie oczami ważek”, „Cuda i potworności morskiego świata”, „Władcy wód” „Tajemnice wodno-błotnych ptaków” czy „O tym, jak nie lać wody na maturze”. To tylko niektóre tytuły wykładów i warsztatów, w których nasi uczniowie mogli uczestniczyć. Wyjazd i zajęcia były doskonałą okazją, aby rozwinąć swoje zainteresowania oraz utwierdzić się w przekonaniu, że biologia jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin. Młodzi adepci także zapoznali się ze strukturą wyższej uczelni, rozmawiali ze studentami oraz wykładowcami, otrzymując odpowiedzi na nurtujące ich pytania.