Cognosce te ipsum.

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Noc Biologów 2018

12 stycznia uczniowie klas II o profilu biologiczno-chemicznym wzięli udział w warsztatach i wykładach organizowanych na Wydziale Biologii UAM w ramach ogólnopolskiej „Nocy Biologów”.

Wraz opiekunami panem Tomaszem Kaczorowskim, panem Marcinem Olejnikiem, panem Jackiem Pawłowskim oraz panią Agnieszką Golicką uczniowie poznawali tajniki genetyki, kryminalistyki, botaniki, zoologii oraz bioinformatyki. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Woda to życie”, a więc nie mogło zabraknąć zajęć o takiej tematyce: „Życie oczami ważek”, „Cuda i potworności morskiego świata”, „Władcy wód” „Tajemnice wodno-błotnych ptaków” czy „O tym, jak nie lać wody na maturze”. To tylko niektóre tytuły wykładów i warsztatów, w których nasi uczniowie mogli uczestniczyć. Wyjazd i zajęcia były doskonałą okazją, aby rozwinąć swoje zainteresowania oraz utwierdzić się w przekonaniu, że biologia jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin. Młodzi adepci także zapoznali się ze strukturą wyższej uczelni, rozmawiali ze studentami oraz wykładowcami, otrzymując odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie