Cognosce te ipsum.

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

O TURYSTYCE W POZNANIU

W ramach współpracy z Wyższą Szkołę Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jednodniowym projekcie edukacyjnym „Turystyka dźwignią rozwoju społeczno-gospodarczego kraju”.

 W czasie jednodniowej wizyty uczniowie wraz z opiekunami spotkali się z władzami uczelni i studentami. Zwiedzili zaplecze szkoleniowe, zapoznali się o ofertą edukacyjną, uczestniczyli w pokazie gastronomicznym, pokazie sztuki barmańskiej oraz w uczelnianej restauracji „Beverly Hils” skosztowali wykwintnych specjałów kulinarnych serwowanych przez studentów.

 Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu została powołana w 1993 roku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, w roku 1994 uczelnia została przyjęta do Europejskiego Stowarzyszenia Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Luksemburgu. Obecnie studenci uczelni studiują przede wszystkim na kierunkach turystycznych: hotelarstwo i gastronomia, obsługa ruchu turystycznego, zarządzanie oraz marketing w hotelarstwie i gastronomii. Z okazji 25-lecia uczelni, przypadającego w tym roku, otwarto nową, atrakcyjną specjalność: języki obce w turystyce, hotelarstwie i gastronomii. Studenci tej specjalności uczą się 4 języków obcych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego i czwartego języka obcego (do wyboru: niemieckiego, włoskiego lub rosyjskiego). Obecnie dla wielu pracodawców znajomość kilku języków obcych stałą się normą, dlatego specjalność cieszy się dużą popularnością wśród przyszłych i obecnych studentów. Odbywają oni płatne praktyki zawodowe, między innymi we Francji, Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych. Absolwenci z powodzeniem znajdują ciekawe miejsca pracy w kraju i za granicą.

 Wyjazd na poznańską uczelnię pozwolił młodzieży wzbogacić wiedzę na temat dynamicznie rozwijającej się branży turystycznej na świecie. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą praktyk zagranicznych, które realizowane są we współpracy z Wyższą Szkołą Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu na terenie całej Europy oraz poza nią. Gorące i serdeczne przyjęcie ostrowskich licealistów zarówno ze strony władz uczelni, jak i studentów stało się już tradycją corocznych wyjazdów.

 Inicjatorami i organizatorami wyjazdu byli: pan Marcin Olejnik, nauczyciel języka niemieckiego i podstaw przedsiębiorczości, oraz pan Przemysław Zimniak, nauczyciel geografii oraz turystyki i rekreacji. W wycieczce przedmiotowej do stolicy Wielkopolski uczestniczyło 30 uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim.

  

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie