Bezpiecznych wakacji! :-)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

Obóz edukacji pożarniczej

W dniu 12 i 13 czerwca na terenie ośrodka wypoczynkowego Lido w Antoninie miał miejsce obóz szkoleniowy dla edukacji pożarniczej. Brali w nim udział uczniowie z klas drugich. Program obozu był bardzo ciekawy i urozmaicony. Po przybyciu na teren leśniczówki Dębnica rozpoczęły się zajęcia terenowe związane z taktyką walki w terenie zalesionym. Niezbędny sprzęt i wyposażenie dostarczył prowadzący zajęcia p. Marcin Grzybek. Nad bezpieczeństwem ćwiczących czuwał kierownik obozu Antoni Szczurek z racji doświadczenia wojskowego oraz opiekun p. Włodzimierz Malik. Zajęcia przebiegały sprawnie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Uczniowie uzbrojeni w repliki broni ostrzeliwali się nawzajem kulkami plastikowymi (strzelanie ASG). Po zakończeniu ćwiczeń i podsumowaniu odbył się godzinny przemarsz trasą rowerową na teren ośrodka Lido w Antoninie. Po zakwaterowaniu w domkach i krótkim odpoczynku rozpoczęły się zaplanowane zajęcia, a mianowicie: terenoznawstwo, zajęcia integracyjne oraz rekreacyjno-sportowe. Bardzo interesującym i ciekawym punktem programu były zajęcia z ratownictwa wodnego. Do dyspozycji ćwiczących były dwie łodzie ratunkowe. Zajęcia były przeprowadzone na akwenie wodnym „Szperek”. Podczas drugiego dnia pobytu zajęcia odbywały się na terenie OSP Dębnica. Z dotarciem na miejsce ćwiczeń nie było problemu. Trasa przemarszu wynosząca około siedmiu kilometrów wpłynęła tylko na poprawę kondycji fizycznej. Pod okiem doświadczonego komendanta miejscowej jednostki uczniowie ćwiczyli bojówkę strażacką przygotowującą do zawodów sportowo-pożarniczych. Podczas dwudniowych zajęć nikt nie doznał obrażeń, a wszyscy wrócili do Ostrowa zadowoleni oraz bogatsi o nowe doświadczenia.

Zrealizowane podczas obozu zamierzenia programowe zaplanował oraz koordynował ich przebieg Antoni Szczurek przy dużym wsparciu nauczyciela wychowania fizycznego Włodzimierza Malika.