16 października - dzień papieża jana pawła ii

Ogólnopolski sukces uczennicy III LO

Zakończył się tegoroczny, ogólnopolski projekt edukacyjny „Świat oczami młodych” skierowany do młodzieży utalentowanej plastycznie i zainteresowanej problemem globalnego ocieplenia. Tegoroczna edycja pod hasłem „Ratujemy klimat” przybliża tematykę zmian klimatycznych zachodzących na świecie, gdyż w grudniu 2018 roku w Katowicach odbędzie się Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. Dzięki kreatywności młodych ludzi powstała seria znaczków pocztowych przedstawiających sposoby ratowania klimatu.

Laureatką nagrody głównej została nasza uczennica Oliwia Gola z klasy IIc. Jej projekt plastyczny pod tytułem „Konieczne zmiany” został wydany w formie znaczka pocztowego, który trafił do obiegu w całej Polsce 26 września 2018 roku w nakładzie 100 tysięcy sztuk. To wielki ogólnopolski sukces uczennicy, gdyż do pierwszego etapu konkursu zgłoszonych zostało blisko 17 tysięcy prac, spośród których prawie 2 tysiące wzięło udział w etapie ogólnopolskim.

Projekt patronatami objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Energii, Minister Infrastruktury, Minister Środowiska, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Spraw Zagranicznych oraz Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem Uniwersytetu Warszawskiego. Uroczystość wręczenia nagród połączona z wernisażem miała miejsce 26 września 2018 roku w Ministerstwie Środowiska w Warszawie. W uroczystym podsumowaniu projektu i wręczeniu nagród wziął udział między innymi wiceminister środowiska Sławomir Mazurek.

Wyróżnienie II stopnia w tym samym konkursie otrzymała również uczennica naszego liceum – Paulina Adamska z klasy IIIe.

Ambasadorem projektu w szkole i opiekunem dydaktycznym uczennic jest pan Przemysław Zimniak, nauczyciel geografii.