Festina lente! :)

Ogólnopolskie sukcesy naszych uczennic

Uczennica klasy 1c - Oliwia Gola została laureatką ogólnopolskiego konkursu plastycznego ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska i Pocztę Polską.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem RATUJEMY KLIMAT. Zadaniem konkursowym był projekt znaczka pocztowego wraz z opisem dotyczącym zmian klimatu i sposobu jego ochrony. Celem konkursu było przybliżenie młodzieży tematyki ochrony klimatu w kontekście mającego obyć się w Polsce w grudniu 2018 roku globalnego szczytu ONZ dotyczącego polityki klimatycznej – COP24. Patronat nad konkursem objęli między innymi: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska i Pełnomocnik do Spraw Polityki Klimatycznej.

Natomiast uczennica kl. 2e - Paulina Adamska otrzymała wyróżnienie II stopnia w tej samej edycji konkursu.

Wielkie gratulacje dla naszych laureatek, tym bardziej, że na konkurs wpłynęło blisko 2 tysiące prac z całej Polski. Prace konkursowe można obejrzeć na stronie internetowej www.oczamimlodych.pl

Praca Oliwii zostanie wydana we wrześniu 2018 roku przez Pocztę Polską S.A. w formie znaczka pocztowego w nakładzie minimum 80 tysięcy sztuk na terenie Polski.

Uroczystość wręczenia nagród wraz z wernisażem odbędzie się we wrześniu 2018 roku w Warszawie.

Opiekunem dydaktycznym uczennic jest nauczyciel geografii – pan Przemysław Zimniak.