11 grudnia - Dzień Chruścików, czyli... wodnych owadów :)

Olimpiada inne niż wszystkie

„Olimpiada inne niż wszystkie” pod takim hasłem odbył się Łodzi w dniach 25-27 maja 2018r. finał krajowy XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Uczennice III LO uczestnicząc w poprzednich edycjach mają w niej swój bardzo wydatny udział. Były finalistkami oraz laureatkami zarówno etapów wojewódzkich, jak i centralnych. Tym razem województwo wielkopolskie reprezentowała uczennica klasy 2a Ola Kasałka. Uczestnicy musieli się zmagać z testem zawierającym 100 pytań, praktycznym udzielaniem pierwszej pomocy oraz, co było bardzo ważne, zaprezentować przed komisją wcześniej przygotowaną pracę, a także przebieg akcji prozdrowotnej w swoim środowisku. Ola w końcowej ogólnej klasyfikacji zajęła 5 miejsce. Bardzo miłym akcentem podczas podsumowania było specjalne wyróżnienie dla Oli za najlepszą prezentację pracy, która dokumentowała przeprowadzoną akcję prozdrowotną. Wyjątkowe i profesjonalne przedstawienie problemu, jakim obecnie jest nadużywanie korzystania z telefonu komórkowego i komputera, komisja oceniająca uznała jako bardzo trafny i aktualny wybór.

Na czym więc polega specyfika tej olimpiady, że jest ona inna niż wszystkie? Oprócz potrzeby zaprezentowania szerokiej wiedzy z różnych przedmiotów, to właśnie podczas 3 dniowego pobytu nastąpiła wspaniała integracja przybyłej młodzieży z różnych województw. Podczas jej trwania zawiązały się też nowe znajomości. Końcowy wynik zawsze jest bardzo ważny, ale przebywanie w takim miejscu i towarzystwie było dla wszystkich uczestników dużym przeżyciem i sukcesem.

Uczennicę do olimpiady przygotowywał nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa pan Antoni Szczurek.