Festina lente! :)

Ostrowski trakt kultury oczami turystów

Uczniowie klasy 2e o profilu turystyczno-językowym uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Ostrowski Trakt Kultury”, który miał na celu poznanie najciekawszych miejsc związanych z historią, ludźmi i zabytkami naszego miasta.

Młodzież pod kierunkiem prezesa koła przewodników PTTK pani Marii Szubert-Kornaszewskiej i nauczyciela geografii pana Przemysława Zimniaka odwiedziła najważniejsze miejsca w naszym mieście: ratusz z I połowy XIX wieku, dawną dzielnicę żydowską wraz z synagogą z II połowy XIX wieku oraz konkatedrę ostrowską z początku XX wieku.

Realizowany projekt edukacyjny okazał się wartościowym doświadczeniem, które angażuje uczniów w promocję własnego regionu oraz zdobywanie nowych doświadczeń związanych z turystyką i przewodnictwem turystycznym.