Maturzyści! Trzymamy kciuki!

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

Pierwsza pomoc – Powiatowe Mistrzostwa

W piątek 20 kwietnia na terenie ośrodka wypoczynkowego Piaski – Szczygliczka odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.

Nasz szkolny zespół już od wielu lat bierze w nich aktywny udział zajmując zawsze jedno z czołowych miejsc. Piątkowe mistrzostwa pokazały, że nadal prezentujemy w tego typu mistrzostwach wysokie umiejętności praktyczne. Szkolny zespół w składzie: Weronika Kalak, Miłosz Raczak, Szczotka Dawid, Bartek Losy, Wojciech Grzelczak zajął zdecydowanie I miejsce, czego efektem będzie udział w mistrzostwach okręgowych, które odbędą się 12 maja w Poznaniu.

Oprócz startującego zespołu grupa 17 uczniów naszego liceum profesjonalnie zabezpieczała przebieg mistrzostw. Młodzież rozprowadzała poszczególne zespoły do wyznaczonych punktów ćwiczeń i, co jest godne uwagi, wcielała się w rolę pozorantów, czyli osób poszkodowanych.

Zespół do mistrzostw przygotował oraz opiekę sprawował nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa pan Antoni Szczurek.