Podsumowanie Dnia Przedsiębiorczości

Istotą Dnia Przedsiębiorczości jest włączanie osób dorosłych w edukację młodzieży. III LO w Ostrowie Wielkopolskim bierze udział w każdej edycji programu, a było ich 21. W tym roku do programu przystąpili uczniowie z klas 2a, 2c, 2d, 2f, 2g, 3a, 3b, 3c, 3d, 3e, 3f i 4b.
Z jednodniowej wizyty w miejscu pracy skorzystało 96 uczniów u 27 pracodawców zarówno w województwie wielkopolskim, jak i dolnośląskim. W opinii uczestników udział w programie jest bardzo ciekawym i pożytecznym doświadczeniem. Wszyscy zgodnie potwierdzali potrzebę i konieczność kontynuowania tego projektu w kolejnych edycjach. Przez udział w Dniu Przedsiębiorczości uczniowie nawiązali kontakty z pracodawcami, rozpoznali rynek pracy, poznali wymagania pracodawców i co najważniejsze zweryfikowali swoje wyobrażenia o pracy na konkretnych stanowiskach. Dziękujemy rodzicom naszych uczniów i wszystkim pracodawcom, którzy przyjęli naszą młodzież na jednodniowe wizyty.

Poniżej lista firm, gabinetów, instytucji, które włączyły się w organizację XXI Dnia Przedsiębiorczości w naszym liceum:

1. Apteka Optima II w Ostrowie Wielkopolskim
  2. Areszt Śledczy w Ostrowie Wielkopolskim
  3. Bakra Sp. z o.o. w Ostrowie Wielkopolskim
  4. Biam 21 Sp. z o.o. w Ostrowie Wielkopolskim
  5. Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka Krok po Kroku Wielowieś
  6. Cigen w Ostrowie Wielkopolskim
  7. Dachy Ostrów Materiały Budowlane s.c. w Ostrowie Wielkopolskim
  8. Delegatura Urzędu Celno – Skarbowego w Poznaniu Oddział Celny Port Lotniczy Poznań – Ławica
  9. Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu
  10. Dolnośląskie Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu
  11. Eureka Biuro Rachunkowo – Księgowe s.c. w Ostrowie Wielkopolskim
  12. Gospodarstwo Rolne Marek Kubacki Korpysy
  13. Gospodarstwo Rolno – Ogrodnicze Zbigniew Nowacki Ociąż
  14. Indywidualna Praktyka Dentystyczna Piotr Marchewka w Ostrowie Wielkopolskim
  15. Kashmir Spa w Ostrowie Wielkopolskim
  16. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
  17. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu
  18. Mahle Behr Ostrów Wielkopolski z o.o
  19. Oddział Ginekologiczny – Położniczy pododdział Perinatologii II Ginekologiczno  – Położniczy Szpital Kliniczny w Poznaniu
  20. Pleszewskie Centrum Medyczne
  21. Poradnia Odchudzania i Odżywiania Synergia Monika Świtalska w Ostrowie Wielkopolskim
  22. Saranek Spółka z o.o. w Przygodzicach
  23. Sol – Trans sp.z o.o. Firma Handlowa – Transportowa
  24. Studio Tańca Błażej Ławecki w Ostrowie Wielkopolskim
  25. Szkoła Podstawowa Spółdzielni Oświatowej Edukator w Ostrowie Wielkopolskim
  26. Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo Leczniczym SPZOZ w Poznaniu
  27. ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim.