Zapraszamy do III LO! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Podsumowanie Dnia Przedsiębiorczości w III Liceum

W dniu 26.04.2017 roku uczniowie z klasy akademickiej 1a SGH i z klas drugich
z III LO w Ostrowie Wielkopolskim przystąpili do jednodniowej wizyty u pracodawcy.
 Z jednodniowej wizyty w miejscu pracy skorzystało 195 uczniów. W opinii uczestników udział w programie jest bardzo ciekawym i pożytecznym doświadczeniem. Wszyscy uczestnicy zgodnie potwierdzali potrzebę i konieczność kontynuowania tego projektu.
 Przez udział w Dniu Przedsiębiorczości uczniowie nawiązali kontakty z pracodawcami, rozpoznali rynek pracy, poznali wymagania pracodawców i co najważniejsze zweryfikowali swoje wyobrażenia o pracy na konkretnych stanowiskach.

          Uczniowie odbyli praktyki
 w nadleśnictwach, szpitalach (Krotoszyn, Kalisz, Ostrów, Jarocin), specjalistycznych zakładach opieki zdrowotnej, centrach weterynarii, aptekach, urzędach gminy, miasta, pracy, komendzie policji, areszcie śledczym, sądzie, telewizji, lotnisku, gabinetach kosmetycznych, kosmetologicznych, podologicznych, logopedycznych, SPA, studiach fotograficznych, reklamowych, salonach fryzjerskich, klubach sportowych, biurach podroży, przedszkolach, szkołach podstawowych, specjalnych ośrodkach szkolno – wychowawczych, domach kultury, kancelariach notarialnych, hotelach, bankach, firmach meblowych, transportowych, produkcyjnych, usługowych.W ocenie pracodawców nasi uczniowie pozostawili dobre wspomnienia.

          W dniu 22.05.2017 roku w auli szkoły odbyło się podsumowanie Dnia Przedsiębiorczości, w trakcie którego uczniowie relacjonowali jak przebiegały ich wizyty
 u pracodawców. Swoją relację przestawiły Kasia Duczmal (kl.1a) i Kinga Marciniak (kl.1a), które poznały charakter pracy w biurze podróży, z profilem PGNiG zapoznały nas Natalia Rataj (kl.1a) i Hania Franka (kl.1a), swoją przygodę z Kubą Wojewódzkim w TVN przedstawiły Ewelina Pietraszek (kl.2f), Marcelina Szuniewicz (kl.2f), Oliwia Młynarz (kl.2f) i Nicola Młynarz (kl.2b). Uczniowie z klasy biologiczno – chemicznej Krzysztof Zieliński (2b) i Dariusz Kloński (kl.2b) opowiedzieli jak wyglądał ich pobyt na oddziale kardiologicznym, natomiast o tym jak duże jest zainteresowanie pracą w nadleśnictwie opowiedział Krzysztof Działoszyński z klasy 1a.

          Na wyróżnienie zasługuje klasa 2c, 1a i 2f, które najaktywniej i najliczniej przystąpiły do projektu Dzień Przedsiębiorczości.

          Wszystkim pracodawcom, którzy przyjęli naszych uczniów na jednodniowe praktyki składamy serdeczne podziękowania.

        

Do zobaczenia w XV edycji programu!

 

Nasi uczniowie u pracodawców w Dniu Przedsiębiorczości :

 

http://www.sw.gov.pl/aktualnosc/areszt-sledczy-w-ostrowie-wielkopolskim-mlodziez-w-areszcie


http://www.ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl/w17/aktualnosci/185641,Dzien-Przedsiebiorczosci-w-ostrowskiej-komendzie.html


http://infostrow.pl/rozrywka/licealistki-z-ostrowa-na-praktykach-w-tvn/cid,77534,a


http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/ciekawostki/licealistki-z-ostrowa-na-praktykach-w-tvn-zdjecia,559.html

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie