matura tuż-tuż...

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

Podsumowanie szkolnego projektu

Społeczność III Liceum w obecnym roku szkolnym pod hasłem „Kochać i wymagać” przeżywała szczególną miłosną podróż w różnych taktach projektu „Aby kochać dziś bardziej niż wczoraj” koordynowanego przez nauczycieli języka polskiego. Zrealizowaliśmy wiele konkursów, ewentów, lekcji, które pomagały nam przyjrzeć się miłości w różnych aspektach. 28 marca 2018 r. podsumowaliśmy owe działania i mogliśmy podziwiać ich efekty.

Uczniowie klas pierwszych i drugich, którzy nazwali swą grupę teatralną Al dente, zaprezentowali efekt kilkumiesięcznej pracy – etiudy sceniczne Wokół miłości przygotowywane pod czujnym okiem pani Marii Libery. Przy scenariuszu pracowali przede wszystkim Joanna Szczypkowska z klasy 2f i Karol Zaleśny z 1e.

Pani Renata Pacyna podsumowała konkurs plastyczny dla uczniów III LO: Matka, dziecko, macierzyństwo - miłość na przestrzeni dziejów.

W Szkolnym Ośrodku Kariery przez cały rok każdy mógł zrobić sobie test Moja wiara w siebie. Pani Barbara Niemand – doradca zawodowy podsumowała owe prace i pomogła odpowiedzieć nam na pytanie, czy lubimy siebie.

Pani Anna Matysiak rozstrzygnęła szkolny konkurs na wiersz lub list o miłości w językach obcych i wręczyła nagrody laureatom, którzy podjęli się wyrażenia po angielsku ars amandi.

Miłość to wartość najwyższa, fundamentalna w naszym życiu, którego pewnie nam nie starczy, by zgłębić jej tajemnice i wejść we wszystkie zakamarki. Dlatego, choć zamykamy szkolny projekt, nie przestajemy uczyć się kochać w różnych wymiarach.