Cognosce te ipsum.

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Pokochać iluzję

Spotkanie z gościem odbyło się w auli 04.12.2017r. w ramach cyklu „III kroki do kariery”, który obejmuje kontakt obecnych uczniów z naszymi absolwentami z pasją, ciekawymi doświadczeniami czy sukcesami.

Tym razem mieliśmy okazję zobaczyć niezwykły pokaz iluzji, niektórzy mogli nawet asystować mistrzowi przy niektórych sztuczkach czy pogłaskać „wyczarowanego” królika.

Dowiedzieliśmy się też kilku ciekawych rzeczy o naszym starszym koledze, choć maturę zdawał pod koniec lat dziewięćdziesiątych, kiedy nas nie było jeszcze na świecie. Zadawane przez członków redakcji gazety szkolnej „Ad rem” pytania pomogły uchylić rąbka tajemnicy. Otóż pan Karol uczęszczał do klasy o profilu matematyczno-fizycznym, z czym w ogóle nie związał swojej przyszłości, choć skończył fizykę z informatyką na UAM-ie. Jego pasją okazały się nie tylko magiczne sztuczki, ale również zbieranie autografów, pisanie bajek i teatr. Bardzo miło nam było słyszeć, że pan Karol do dziś z uśmiechem na twarzy wspomina naszą szkołę, swoją klasę i nauczycieli.

                                  

Koordynatorkami spotkania były panie: Sylwia Szubert oraz Małgorzata Wawrzyniak-Pastuszak.

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie