Zapraszamy do III LO! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Pokonajmy nowotwory – Dzień Dawcy Szpiku

Pod hasłem POKONAJMY NOWOTWORY uczniowie III LO włączyli się do akcji rejestracyjnej potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku.

Wszystko to miało miejsce w 8 grudnia na terenie Galerii Ostrovia. Zadaniem naszych uczniów było propagowanie tej szlachetnej inicjatywy, której inspiratorem była komenda Państwowej Straży Pożarnej. Akcja dotyczyła konkretnej osoby, która przez wiele lat pracowała w PSP, a obecnie jako emeryt oczekuje takiego wsparcia. Młodzież z racji wieku nie może być dawcą, ale rozpropagowanie tej inicjatywy to bardzo szlachetny cel, który zasługuje na duże uznanie. Zaangażowanie uczniów było nie tylko ze strony szkolnej edukacji pożarniczej, ale też innych uczniów. Odzew na taką akcję był bardzo pozytywny. W godzinach od 9.00-21.00 wzięło w niej udział 28 uczniów. Na tym jednak się to nie zakończyło. Dalszy ciąg tej szlachetnej inicjatywy będzie miał miejsce w 15 grudnia na Rynku ostrowskim. Też tam będzie nasza obecność.

Działania młodzieży koordynował nauczyciel edukacji pożarniczej pan Antoni Szczurek.

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie