Maturzyści! Powodzenia! :)

Pożegnanie absolwentów

26 kwietnia 2019 r. w auli naszej szkoły odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów. Mury III LO opuściło 196 uczniów, którzy uczyli się w sześciu klasach.

Zasadniczą część uroczystości stanowiło podsumowanie przez panią Dyrektor Marię Tomalak trzech lat szkolnych rocznika 2016/2019. Okazało się, że także tegoroczni absolwenci mają mnóstwo zasług związanych  z udziałem w olimpiadach, konkursach, zawodach sportowych, a także z działalnością na rzecz szkoły oraz środowiska lokalnego i w ten sposób zapisali się złotymi zgłoskami na kartach historii III LO. W swoim przemówieniu pani Dyrektor wymieniła wielu uczniów, którzy swoją postawą, sukcesami i aktywnością przynieśli chlubę naszej szkole.

Po pełnym wzruszeń przemówieniu pani Dyrektor nastąpiło wręczenie dyplomów, nagród, statuetek oraz świadectw ukończenia szkoły. W tym roku aż 48% absolwentów otrzymała świadectwo z wyróżnieniem.

Maturzyści, aby pamięć o nich przetrwała, przekazali także tableau oraz pamiątkową płytę granitową do Alei Absolwentów.

Po zakończeniu tej części uroczystości odbyły się już mniej oficjalne, ostatnie szkolne spotkania absolwentów z ich wychowawcami.