Zapraszamy do III LO! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

PROJEKT „WIELKOPOLSKA WSPIERA MADAGASKAR” W III LO

7 grudnia 2018 roku w auli szkolnej odbyła się prelekcja geograficzno-kulturowa pt. „Madagaskar” prowadzona przez studentów UAM bez Granic.

Studenci UAM bez Granic to projekt edukacyjno-badawczy, którego celem jest między innymi prowadzenie zajęć z dziećmi w szkołach podstawowych w krajach z uboższych części świata, to grupa składająca się z osób, które jeżdżą do odległych krajów, by pomagać dzieciom w nauce oraz pokazywać nowe metody nauczania.

W czerwcu 2018 roku uczniowie i nauczyciele III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim we współpracy ze Studentami UAM bez Granic w ramach projektu „Wielkopolska wspiera Madagaskar” przeprowadzili zbiórkę materiałów papieroplastycznych i dydaktycznych dla dzieci ze szkoły oraz domu dziecka St. Joseph na Madagaskarze. Zebrano długopisy, ołówki, temperówki, kredki, gumki do mazania, kleje, nożyczki, kolorową kredę, kolorowy papier, papier rysunkowy, zeszyty, cyrkle, linijki, ekierki i kątomierze.

W listopadzie 2018 roku okazało się, że Studenci UAM bez Granic, którzy w tym roku udali się z wyprawą na Madagaskar, zdobyli I nagrodę podczas Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszy Projekt Roku, organizowanego przez Studencki Ruch Naukowy, w kategorii Wyprawa Roku. Niedawno w programie Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych z wyprawą na Madagaskar, a dzisiaj odwiedzili III LO, by podzielić się wrażeniami z młodzieżą naszej szkoły, która interesuje się geografią, wielokulturowością i wolontariatem międzynarodowym. W spotkaniu wzięło udział 82 licealistów.

 Przemysław Zimniak, nauczyciel geografii

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie