III LO - 65 lat tradycji!

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2019/2020:  "WSZCZEPIENI W TĘ SAMĄ GAŁĄŹ, ABY KWITNĄĆ RAZEM"

III Liceum Ogólnokształcące

Relacja ze szkoły biologiczno-chemicznej w Tatrach

Tatrzański park narodowy to jeden z 23 parków narodowych w Polsce, ostoja bioróżnorodności. To właśnie ten obszar jest miejscem zajęć dla Robaczków z biol-chemów z klas drugich podczas szkoły biologiczno-chemicznej w terenie. 


Podczas kliku dni (od 11 do 14 czerwca) uczniowie poznawali florę i faunę Tatr w trakcie pieszych wędrówek, m.in. przez Dolinę Kościeliską, Halę Gąsienicową do Czarnego Stawu Gąsienicowego, Dolinę Kondratową i Przełęcz Kondratową do Doliny Małej Łąki oraz Sarnia Skała. Najwyższym zdobytym szczytem była Kopa Kondracka 2005 m n.p.m. Na szlakach mogliśmy poznać charakterystyczne gatunki roślin polskich gór, np.: niebieskie goryczki, dębika ośmiopłatkowego (relikt polodowcowy), szarotkę alpejską (symbol Tatr, podlegający ścisłej ochronie), owadożernego tłustosza alpejskiego, trującą ciemiężycę zieloną oraz wiele innych. W tym roku jednak największą atrakcją był niezwykle rzadki przedstawiciel fauny, czyli niedźwiedź brunatny. Na wszystkich uczestnikach wycieczki widok niedźwiedzicy z trójką młodych zrobił ogromne i niezapomniane wrażenie!!! 
Miejscem relaksu były baseny z wodami geotermalnymi Terma Bania w Białce Tatrzańskiej. Ponadto niezwykłą atrakcją były kąpiele śnieżne na szlaku podczas upalnych wędrówek. To wspaniałe uczucie móc rzucać się śnieżkami w czerwcu! Czyż nie? 
Zrelaksowani, bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy na łono flory i fauny Wielkopolski, do III LO. Bogactwo przyrody Tatrzańskiego Parku Narodowego czeka na kolejne pokolenie Robaczków w roku 2020.

Z biologicznymi pozdrowieniami organizator wyjazdu Jacek Pawłowski

 

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie