Cognosce te ipsum.

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Rowerem z Hong Kongu do Europy

W czwartek 1 lutego naszą szkołę odwiedził gość z dalekich Chin.

Daniel ma 23 lata, jest studentem i na co dzień mieszka w Hong Kongu, gdzie pracuje jako terapeuta zajęciowy. Niemal rok temu zrobił sobie jednak przerwę i postanowił spełnić swoje wielkie marzenie. A że uwielbia wyzwania, to postanowił dotrzeć z Hong Kongu do Europy w niecodzienny sposób, a mianowicie… rowerem. Zajęło mu to 8 miesięcy. W tym czasie pokonał 11 tys. kilometrów, po drodze zwiedzając dziesiątki krajów, m.in. Pakistan, Afganistan, Tadżykistan, Iran, Grecję czy Turcję. Spotykając po drodze setki życzliwych ludzi i po kilku przygodach z awarią roweru oraz paru, na szczęście niegroźnych upadkach dotarł do Chorwacji, skąd już autobusem przybył do Polski. Jazda na rowerze to nie jedyna pasja naszego gościa – uwielbia on też wspinać się po górach.

Uczniowie oraz nauczyciele z zapartym tchem słuchali opowieści o tej niezwykłej podróży okraszonej  przepięknymi widokami, które Daniel utrwalał nie tylko aparatem fotograficznym dzierżonym w dłoni, ale także przy pomocy drona.

Okazuje się, że nie była to jego pierwsza wizyta w Polsce. Odwiedził już Ostrów w ramach projektu AIESEC, w którym uczestniczyła uczennica klasy Ic Aleksandra Rachwalska. To właśnie Ola zaprosiła Daniela do naszej szkoły.

Było to niezwykle ciekawe i inspirujące spotkanie. Wspaniale jest posłuchać młodej osoby, która ma wiele zainteresowań, nie boi się spełniać swoich marzeń i opowiada o nich z tak ogromną pasją.

Koordynatorem spotkania była pani Małgorzata Wawrzyniak-Pastuszak, nauczycielka języka angielskiego.

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie