Bezpiecznych wakacji! :-)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

Rowerem z Hong Kongu do Europy

W czwartek 1 lutego naszą szkołę odwiedził gość z dalekich Chin.

Daniel ma 23 lata, jest studentem i na co dzień mieszka w Hong Kongu, gdzie pracuje jako terapeuta zajęciowy. Niemal rok temu zrobił sobie jednak przerwę i postanowił spełnić swoje wielkie marzenie. A że uwielbia wyzwania, to postanowił dotrzeć z Hong Kongu do Europy w niecodzienny sposób, a mianowicie… rowerem. Zajęło mu to 8 miesięcy. W tym czasie pokonał 11 tys. kilometrów, po drodze zwiedzając dziesiątki krajów, m.in. Pakistan, Afganistan, Tadżykistan, Iran, Grecję czy Turcję. Spotykając po drodze setki życzliwych ludzi i po kilku przygodach z awarią roweru oraz paru, na szczęście niegroźnych upadkach dotarł do Chorwacji, skąd już autobusem przybył do Polski. Jazda na rowerze to nie jedyna pasja naszego gościa – uwielbia on też wspinać się po górach.

Uczniowie oraz nauczyciele z zapartym tchem słuchali opowieści o tej niezwykłej podróży okraszonej  przepięknymi widokami, które Daniel utrwalał nie tylko aparatem fotograficznym dzierżonym w dłoni, ale także przy pomocy drona.

Okazuje się, że nie była to jego pierwsza wizyta w Polsce. Odwiedził już Ostrów w ramach projektu AIESEC, w którym uczestniczyła uczennica klasy Ic Aleksandra Rachwalska. To właśnie Ola zaprosiła Daniela do naszej szkoły.

Było to niezwykle ciekawe i inspirujące spotkanie. Wspaniale jest posłuchać młodej osoby, która ma wiele zainteresowań, nie boi się spełniać swoich marzeń i opowiada o nich z tak ogromną pasją.

Koordynatorem spotkania była pani Małgorzata Wawrzyniak-Pastuszak, nauczycielka języka angielskiego.