Ignavis semper feriae ;)

Ślubowanie edukacji pożarniczej

Ślubowanie najmłodszego rocznika edukacji pożarniczej, które odbyło się 12 grudnia, na stałe wpisało się  w szkolny kalendarz imprez. Uroczystość ta miało bardzo podniosły charakter. W ceremonii brali udział zaproszeni goście: władze powiatu ostrowskiego, komendy Państwowej Straży Pożarnej oraz Zarządu Oddziału Powiatowego OSP. Zaproszeni też zostali rodzice ślubujących uczniów. Swoją obecność zaznaczyli umundurowani uczniowie z klasy drugiej i trzeciej.

Do aktu ślubowania przystąpiło 27 pierwszaków. Po nim druhny i druhowie otrzymali z ręki pani wicedyrektor Iwony Wendt legitymacje członkowskie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W części artystycznej wystąpili nasi uczniowie uzdolnieni wokalnie, tanecznie oraz grą na różnych instrumentach, takich jak: pianino, klarnet, gitara oraz skrzypce. W celu przybliżenia specyfiki realizowanych zajęć pan Antoni Szczurek zapoznał obecnych z realizacją programu nauczania. W swojej prezentacji uwzględnił też zdjęcia, na postawie których zaprezentował dotychczasowe dokonania w ciągu minionych 3 lat, a także obecną realizację tego programu..

Całość uroczystości organizacyjnie przygotował pan Antoni Szczurek, natomiast prowadzili ją druhna Ola Kasałka i druh Kacper  Pawlak.