matura tuż-tuż...

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

Ślubowanie strażaków w III LO

40 uczniów klas pierwszych ślubowało w obecności dyrekcji szkoły oraz zaproszonych gości: Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP pana Przemysława Kaźmierczaka, Zastępcy komendanta PSP mł. bryg. pana Romana Mateckiego, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego pana Rafała Lucińskiego oraz Prezesów Gminnych Zarządów OSP. Uczestnikami tej doniosłej uroczystości byli też rodzice uczniów. Zanim przystąpiono do ślubowania krótką ocenę zajęć z edukacji pożarniczej przedstawiła pani Dyrektor Maria Tomalak. W swoim wystąpieniu podkreśliła trafny wybór tej innowacji pedagogicznej, która w wyraźny sposób wzbogaciła ofertę edukacyjną III LO. Po zakończonym ślubowaniu druhny i druhowie otrzymali legitymacje członkowskie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Ważnym akcentem uroczystości były podziękowania młodzieży skierowane do Prezesów OSP za otrzymane umundurowanie. W imieniu uczniów klas drugich przekazali je: Ola Kasałka oraz Krystian Wdowczyk.

Ostatnim punktem uroczystości była część artystyczna, którą uświetniła uzdolniona wokalnie młodzież III LO, a w szczególności Julia Banasiak - laureatka międzynarodowego festiwalu wokalnego w Gruzji, Monika Biel, Dominika Rój oraz Bartek Baura. Na zakończenie koordynator zajęć z edukacji pożarniczej pan Antoni Szczurek przedstawił zaproszonym gościom oraz rodzicom zasady działania przedmiotu dodatkowego, jakim jest edukacja pożarnicza. Podczas prezentowanych zdjęć omówił najważniejsze zamierzenia praktyczne, które były realizowane w ciągu ubiegłego i na początku bieżącego roku szkolnego.  Uroczystość tradycyjnie - profesjonalnie prowadzili uczniowie klasy trzeciej edukacji pożarniczej - Anna Gołacka i Miłosz Raczak.