Maturzyści! Powodzenia! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Spotkanie z absolwentami III LO w ramach szkolnego projektu

Spotkanie z absolwentami III LO w ramach projektu Trzy kroki do kariery

 

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy projekt „Trzy kroki do kariery”, który zainicjowany został w 2013 roku.

W ostatnich dniach mieliśmy przyjemność gościć sześciu absolwentów naszego liceum, tj: studentów medycyny Hannę Grześkowiak, Agnieszkę Wenderską i Filip Florczaka oraz Natalię Kaczochę - studentkę analityki medycznej, Magdalenę Sołtysiak - studentkę stomatologii, a także Patrycję Karolak. 


Wizyta miała na celu przybliżyć nam realia studenckiego życia, zapoznania się z kierunkami reprezentowanymi przez naszych absolwentów oraz być nieco urozmaiconą, inną formą lekcji biologii. Studenci opowiadali nam, jak radzą sobie ze stresem podczas sesji, jak przebiegają egzaminy na poszczególnych wydziałach oraz jak funkcjonują koła naukowe. Okazało się, że medycyna nie jest taka straszna, jak mogłoby się wydawać na początku. Zadawane przez nas pytania były przeplatane śmiesznymi historiami z przebiegu praktyk studenckich.

Dzięki temu spotkaniu mieliśmy możliwość wymiany doświadczeń, dyskusji w szerszym gronie oraz wzajemnej integracji. Była to dla nas cenna lekcja na przyszłość, którą każdy z nas weźmie sobie głęboko do serca. Liczymy, że spotkanie pomoże nam w wyborze swojej drogi życiowej, abyśmy byli tak samo zadowoleni z wybory, jak nasi zaproszeni goście. 

Kto wie, może za kilka lat to my podzielimy ich los? Przyszli studenci, do boju! 

Katarzyna Krawczyk, Ola Januszkiewicz i nauczyciel biologii -  pan Jacek Pawłowski

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie