Zapraszamy do III LO! :)

Spotkanie „Z tolerancją…”

13 listopada 2018 roku w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się podsumowanie projektu pod hasłem Spotkanie „Z tolerancją…”, nad którego przygotowaniem czuwała pani Anna Głodek, pedagog szkolny.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: pan Mandar Purandare, wykładowca języka hindi na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, pani Maria Krupecka, Pełnomocnik Wojewody Wielkopolskiego do spraw społeczeństwa obywatelskiego, pan Andrzej Gibadło oraz pan Dariusz Giersz, inspektorzy z Zespołu do spraw Ochrony Praw Człowieka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz nadkomisarz Krzysztof Kula z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. W uroczystości uczestniczyła także Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego, pani Maria Tomalak, która między innymi wręczyła dwóm uczennicom Stypendium im. Świętego Mikołaja.

Całość rozpoczęła się występem szkolnej grupy teatralnej Al dente pod kierownictwem pani Marii Libery. Uczniowie zaprezentowali spektakl pt. „Innego końca świata nie będzie”, który tematycznie wpisał się w zagadnienia projektu dotyczące tolerancji i wielokulturowości we współczesnym świecie. Następnie uczniowie przedstawiali realizację różnorodnych projektów organizowanych na terenie liceum, które pozwalają na spotkania z ludźmi innej narodowości – wymiana uczniów ze szkołą we Francji, Erasmus, wyjazd młodzieży na Litwę.Następnie uczniowie przedstawiali realizację różnorodnych projektów organizowanych na terenie liceum, które pozwalają na spotkania z ludźmi innej narodowości - projekt Learning Evolution na Litwie, I want to meet you w Zatoniu, EuroCamp z wolontariuszami z Hiszpanii i Turcji, Empowering Cultural Heritage trough Social Enterepreneurship na Litwie i współpraca ze szkołą w Turcji.

Uroczystość była też okazją do przedstawienia pasji i zainteresowań naszych uczniów, którzy mogli pochwalić się swoimi talentami, ale mieli też możliwość obejrzenia maleńkiego fragmentu kultury hinduskiej, zaprezentowanej przez jednego z gości.