16 października - dzień papieża jana pawła ii

Spotkanie z transplantacją

Dnia 24 kwietnia 2018 roku wolontariusze z Zespołu Szkół Technicznych i naszej szkoły zorganizowali „Spotkanie z transplantacją” dla swoich koleżanek i kolegów, które odbyło się w Forum Synagoga.

Podczas tego wydarzenia uczniowie wysłuchali prezentacji dr Katarzyny Smykał-Jankowiak ze Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, pana Jana Stępniaka, który opowiedział o swoim życiu po przeszczepie nerki oraz ks. Łukasza Poczekaja przybliżającego stanowisko Kościoła. Zasadniczą kwestią poruszaną przez prelegentów była waga donacji jako aktu bezinteresownego daru życia. Transplantacja narządów ratuje wiele istnień ludzkich, dlatego tak ważne jest upowszechnianie rzetelnej wiedzy na ten temat. Wspólne zaangażowanie młodzieży dwóch ostrowskich szkół pokazuje, że warto mówić o trudnych tematach.

Było to kolejne wydarzenie przeprowadzone w ramach kampanii „Drugie życie", która na stałe wpisała się w kalendarz działań szkół na terenie Powiatu Ostrowskiego. Wydarzenia te promują wiedzę o przeszczepianiu narządów, edukują w zakresie medycznych, prawnych i etycznych zagadnień związanych z transplantacją oraz zwiększają świadome donacje. Obecna dziesiąta kampania – jubileuszowa – pokazuje, jak ważne jest zaangażowanie młodzieży w wartościowy społecznie projekt. Razem możemy więcej!