Maturzyści! Powodzenia! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Spotkanie z transplantacją...

4 marca br. w kinie Komeda odbyło się spotkanie z transplantacją, które zostało zorganizowane przez Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek w ramach kampanii "Drugie życie". Podczas tego wydarzenia uczniowie wysłuchali prezentacji dr Katarzyny Smykał-Jankowiak ze Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu oraz pani Renaty Maternik, która opowiedziała o swoim życiu przed i po przeszczepie serca. Przedsięwzięcie to miało to na celu zachęcić do podpisania i noszenia przy sobie oświadczeń woli oraz pokazać jak bardzo duże zapotrzebowanie jest na „drugie życie”.


Zasadniczą kwestią poruszaną przez prelegentów była waga donacji jako aktu bezinteresownego daru życia. Transplantacja narządów ratuje wiele istnień ludzkich, dlatego tak ważne jest upowszechnianie rzetelnej wiedzy na ten temat. W ramach spotkania uczniowie obejrzeli niezwykle wymowne przedstawienie na temat nadziei, jaką może być serce podarowane drugiej osobie.
Wydarzenie to promuje wiedzę o przeszczepianiu narządów, edukuje w zakresie medycznych, prawnych i etycznych zagadnień związanych z transplantacją oraz zwiększa świadome donacje. Kampania ta pokazuje, jak ważne jest zaangażowanie młodzieży w wartościowy społecznie projekt. Razem możemy więcej!

Opiekun: pani Anna Głodek

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie