III LO - semper in altum!

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2019/2020:  "WSZCZEPIENI W TĘ SAMĄ GAŁĄŹ, ABY KWITNĄĆ RAZEM"

Stypendia Starosty Ostrowskiego dla uczniów IIILO

W piątkowy wieczór, 4 października, w auli I Liceum Ogólnokształcącego po raz ósmy wręczono Stypendia Starosty Ostrowskiego im. ks. Jana Kompałły.

Komisja stypendialna wybrała 50 uczniów szkół średnich, biorąc pod uwagę oceny, sukcesy w konkursach i olimpiadach oraz inne osiągnięcia. W gronie stypendystów znaleźli się także uczniowie IIILO: Klaudia Szpera z klasy 3b, Angelika Mielcarek 3e, Karolina Duczmal 2b, Łukasz Sobczak 2a oraz Karol Zaleśny 3e.

Angelika Mielcarek – laureatka III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie organizowanym przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Poznaniu. Potwierdzeniem wyjątkowo szerokiej wiedzy Angeliki było zajęcie w duecie z kolegą z klasy I miejsca w konkursie „15 lat Polski w UE” organizowanego na szczeblu powiatowym. Autorka scenariuszy szkolnych imprez, w tym przedstawienia „Innego końca świata nie będzie”, w którym również występowała aktorsko. Średnia ocen 5,67.
Łukasz Sobczak – uczeń wybitnie uzdolniony matematycznie. Od klasy 3 szkoły podstawowej nieprzerwanie uczestniczył w konkursach i olimpiadach matematycznych, gdzie zdobywał najwyższe nagrody. W roku szkolnym 2018/2019 zajął I miejsce w II Powiatowym Konkursie Matematycznym w kategorii liceum. Jako wolontariusz uczestniczył w międzynarodowym projekcie edukacyjnym na Litwie. Odnosi również sukcesy w sporcie grając w lokalnej drużynie piłkarskiej. Średnia ocen 5,50.
Karolina Duczmal – sumienna, odpowiedzialna, pracowita stawiająca sobie ambitne cele i potrafiąca je realizować. Aktywnie pomaga w organizacji szkolnych przedsięwzięć np. wydarzenia naukowego „II Ostrowski Wieczór z Biologią i Chemią”. Brała udział w sztuce teatralnej prezentowanej podczas koncertu charytatywnego Murem za Patrykiem, a także w sztuce teatralnej podczas Nocy w Teatrze w OCK-u, w Przeglądzie Zespołów Teatralnych w Teatrze Nowym w Poznaniu oraz w projekcie edukacyjnym Otwarte umysły. (średnia 5,75).
Karol Zaleśny – To młody człowiek o niebywałej aktywności życiowej, przesiąknięty optymizmem i poczuciem humoru. Mimo udziału w wielu różnorodnych szkolnych i pozaszkolnych przedsięwzięciach znajduje czas na naukę, co potwierdza średnia ocen 5,42. Jako wolontariusz brał udział w takich wydarzeniach jak Targi pracy EXPO we Wrocławiu, Warsaw Comic Con, wczasorekolekcje „Kawałek nieba” z osobami niepełnosprawnymi w Mikorzynie.
Klaudia Szpera – jej sportową pasją jest Teakwon–do. Osiąga w tej dyscyplinie wyniki na miarę kraju i Europy. W Dubrowniku podczas Mistrzostw Europy zajęła imponujące II miejsce. W zawodach Pucharu Polski wielokrotnie zajmowała najwyższe lokaty. Potwierdzeniem talentu jest dołączenie do kadry narodowej Polski w Teakwon-do. Ona również swoje sportowe pasje umiejętnie godzi z obowiązkami szkolnymi osiągając średnią 5,20.

(źródło: kurierostrowski.pl)