Carpe diem! :-)

Stypendia św. Mikołaja rozdane

W tym roku szkolnym stypendia św. Mikołaja otrzymują Daria Skrobańska z kl. 3c i Olga Owczarczak z kl. 3f. Obie dziewczyny osiągają bardzo dobre i celujące wyniki w nauce oraz od pierwszej klasy są zaangażowane w życie szkoły.

Daria Skrobańska, kl. 3c

„Mam na imię Daria. Jestem uczennicą III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. Moją pasją jest śpiew i gra na instrumentach (gitara, keyboard). Należę do szkolnego chóru i biorę udział w licznych konkursach chóralnych, w których zajmujemy wysokie miejsca. Oprócz tego angażuję się w działalność muzyczną w parafii pw. Narodzenie Najświętszej Maryi Panny w Kotłowie. Przygotowuję oprawę muzyczną do Mszy Św. i różnych uroczystości.”

Daria to osoba, na którą zawsze można liczyć, pomoże, wysłucha, jej serce przepełnione jest dobrocią. Na korytarzu spotkacie ją często z książką od biologii.

Olga Owczarczak, kl. 3f

„Nazywam się Olga Owczarczak i chodzę do klasy III f. W tym roku szkolnym udało mi się uzyskać stypendium w ramach programu Stypendia św. Mikołaja. Jest to dla mnie naprawdę duże wyróżnienie oraz nieoceniona pomoc w klasie maturalnej. Otrzymane pieniądze przeznaczę na rozwój pasji, którą od zawsze była muzyka. Gram na flecie prostym w zespole muzyki dawnej i nie wyobrażam sobie życia bez tego. Muzyka pozwala mi oderwać się od codziennych problemów i przenieść się do zupełnie innego świata. To niezwykłe uczucie. Dzięki stypendium mogę rozwijać swoje umiejętności muzyczne poprzez udział w warsztatach i koncertach. Oczywiście pewną część pieniędzy przeznaczę również na różnego typu pomoce naukowe, które ułatwią mi jak najlepsze przygotowanie się do egzaminu maturalnego.”

Olga jest osobą zawsze uśmiechniętą, pełną energii i pomocną. Niemożliwe rzeczy załatwia od ręki, a na korytarzu spotkacie ją z książką od historii.

Wszystkich zachęcamy do wsparcia stypendiów św. Mikołaja poprzez wpłacanie złotówek na subkonto szkoły:

Fundacja Świętego Mikołaja

ul. Przesmyckiego 40