Maturzyści! Powodzenia! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Stypendium USKI dla Oli Kasałki

Ola Kasałka, uczennica 2 klasy akademickiej SGH realizującej w zakresie rozszerzonym matematykę, geografię i informatykę, jest laureatką 22 edycji ogólnopolskiego programu stypendialnego Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego.

 Parę słów o Oli

Ola jest ambitną i twardo stąpającą po ziemi uczennicą III LO, która chętnie angażuje się w działalność Samorządu Uczniowskiego i śpiewa w chórze szkolnym oraz jest przewodniczącą Rejonowej Rady Młodzieżowej PCK. Wrażenie robi również ilość konkursów z matematyki, przedsiębiorczości, geografii, w których bierze udział, zajmując czołowe miejsca. W tym momencie Ola przygotowuje się do finału Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, która jest organizowana przez Polski Czerwony Krzyż.

Od 2010 roku Ola gra w Zespole Muzyki Dawnej Effascinato na flecie prostym. Wraz z zespołem odnosi wiele sukcesów, m.in. zdobyli Nagrodę Grand Prix oraz Złotą Harfę Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej Schola Cantorum.

Inne jej osiągnięcia to:

1 miejsce w etapie wojewódzkim Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK,

1 miejsce w Powiatowym Turnieju Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie,

2 miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie