Carpe diem! :-)

Stypendium USKI dla Oli Kasałki

Ola Kasałka, uczennica 2 klasy akademickiej SGH realizującej w zakresie rozszerzonym matematykę, geografię i informatykę, jest laureatką 22 edycji ogólnopolskiego programu stypendialnego Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego.

Parę słów o Oli

Ola jest ambitną i twardo stąpającą po ziemi uczennicą III LO, która chętnie angażuje się w działalność Samorządu Uczniowskiego i śpiewa w chórze szkolnym oraz jest przewodniczącą Rejonowej Rady Młodzieżowej PCK. Wrażenie robi również ilość konkursów z matematyki, przedsiębiorczości, geografii, w których bierze udział, zajmując czołowe miejsca. W tym momencie Ola przygotowuje się do finału Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, która jest organizowana przez Polski Czerwony Krzyż.

Od 2010 roku Ola gra w Zespole Muzyki Dawnej Effascinato na flecie prostym. Wraz z zespołem odnosi wiele sukcesów, m.in. zdobyli Nagrodę Grand Prix oraz Złotą Harfę Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej Schola Cantorum.

Inne jej osiągnięcia to:

1 miejsce w etapie wojewódzkim Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK,

1 miejsce w Powiatowym Turnieju Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie,

2 miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.