Cognosce te ipsum.

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Sukces naszych uczennic w konkursie ortograficznym

Już po raz piętnasty uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego zmagali się z ortograficznymi pułapkami w rywalizacji o Pióro Starosty Ostrowskiego.

W tym roku aż 18 osób zawitało w mury III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim, by zmierzyć się z finałowym dyktandem. Tekst napisany przez panią Marię Liberę, podobnie jak ten na etapie szkolnym, dotyczył treści Lalki Bolesława Prusa, czyli lektury dobrze znanej większości licealistów. Treść pełna ortograficznych i interpunkcyjnych zasadzek nawiązywała również trafnie do hasła roku szkolnego 2017/2018 III LO - Kochać i wymagać, bowiem oba dyktanda poruszały wątek miłości Stanisława Wokulskiego do panny Izabeli Łęckiej. 
Tegoroczne zmagania najszczęśliwiej zakończyły się dla uczennic III Liceum - Kingi Marciniak i Izabeli Zimniak, gdyż zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Na trzecim uplasowała się Aleksandra Sójka, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Komisja konkursowa zdecydowała się przyznać również osiem wyróżnień. 
Przyszłoroczna edycja konkursu ponownie odbędzie się w murach III LO. 

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie