Zapraszamy do III LO! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

„Szkoła Przyszłości - Jak się skutecznie uczyć?”

 Nasza młodzież wzięła udział w konferencji „Szkoła Przyszłości - Jak się skutecznie uczyć?”, która odbyła się 29 marca w Sejmie RP.

Uczniowie wysłuchali wykładu Radka Kotarskego, który nawiązywał do swojej najnowszej książki „Włam się do mózgu”, w której pisze o skutecznych formach uczenia się. Następnie uczestniczyli w panelu dyskusyjnym z udziałem dr Pawła Poszytka, Arleny Witt, Patrycji Obary, Mariki Sońty oraz prof. Jacka Kurzępy - posła na Sejm RP. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach poświęconych różnym aspektom przyswajania wiedzy. Na zakończenie mieli niepowtarzalną okazję, żeby zwiedzić budynek Sejmu.

Konferencja została zorganizowana przez Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej. Adresowana była przede wszystkim do młodzieży działającej w Samorządach Uczniowskich oraz innych radach młodzieżowych. Inicjatorem wyjazdu na konferencję był opiekun Samorządu Uczniowskiego pani Lidia Stachurska.

 

 

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie