Cognosce te ipsum.

„Szkoła Przyszłości - Jak się skutecznie uczyć?”

Nasza młodzież wzięła udział w konferencji „Szkoła Przyszłości - Jak się skutecznie uczyć?”, która odbyła się 29 marca w Sejmie RP.

Uczniowie wysłuchali wykładu Radka Kotarskego, który nawiązywał do swojej najnowszej książki „Włam się do mózgu”, w której pisze o skutecznych formach uczenia się. Następnie uczestniczyli w panelu dyskusyjnym z udziałem dr Pawła Poszytka, Arleny Witt, Patrycji Obary, Mariki Sońty oraz prof. Jacka Kurzępy - posła na Sejm RP. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach poświęconych różnym aspektom przyswajania wiedzy. Na zakończenie mieli niepowtarzalną okazję, żeby zwiedzić budynek Sejmu.

Konferencja została zorganizowana przez Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej. Adresowana była przede wszystkim do młodzieży działającej w Samorządach Uczniowskich oraz innych radach młodzieżowych. Inicjatorem wyjazdu na konferencję był opiekun Samorządu Uczniowskiego pani Lidia Stachurska.