matura tuż-tuż...

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

SZKOLNY ETAP XLIV OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ

Zaprezentowane przez uczniów prace badawcze otrzymały akceptację Komisji Szkolnej. Młodzież pracowała nad nimi przez kilka minionych miesięcy, przygotowując między innymi procedurę badawczą, dokumentację kartograficzną i opracowanie tekstowe. Opiekunem merytorycznym prac jest pan Przemysław Zimniak, nauczyciel geografii.

Poniżej przedstawiamy naszych młodych geografów oraz tematykę ich prac badawczych:

• Ola Kasałka, uczennica klasy 2a: „Rowerem przez Dolinę Baryczy – projekt jednodniowej wycieczki hydrograficznej”,
  • Kinga Marciniak, uczennica klasy 2a: „U początków Doliny Baryczy – projekt jednodniowej wycieczki hydrograficznej po Gminie Przygodzice”,
  • Adrian Sitarz, uczeń klasy 3e: „Zalewana kraina – projekt utworzenia rezerwatu florystyczno-ornitologicznego Łąki Odolanowskie”,
  • Agnieszka Wróbel, uczennica klasy 2a: „Codzienność zamknięta w otwartym Ostrowie Wielkopolskim – związek miasta z otoczeniem”,
  • Izabela Zimniak, uczennica klasy 2b: „Znaczenie gleb dla rozwoju Gminy Ostrów Wielkopolski”.

Komisja Konkursowa w składzie: pani Iwona Wendt – wicedyrektor szkoły, pani Donata Kasprzak – nauczyciel geografii i pan Przemysław Zimniak – nauczyciel geografii, po wnikliwym przeanalizowaniu prac na podstawie kryteriów ogłoszonych przez Komitet Główny Olimpiady i wypowiedzi uczniów, zdecydowała o kwalifikacji 5 osób naszej szkoły do II etapu Olimpiady. Otrzymana ilość punktów pozwoliła na przesłanie wykonanych prac do Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej w Poznaniu. Wyniki zostaną ogłoszone 20 grudnia 2017 r.