11 grudnia - Dzień Chruścików, czyli... wodnych owadów :)

Szkolny Konkurs Geograficzny w Języku Angielskim

Każdego roku wśród uczniów klas pierwszych znajdują się śmiałkowie (w tym roku było ich aż 21) chcący sprawdzić swoją wiedzę geograficzną z geografii świata i turystyki oraz wykazać się znakomitą znajomością języka angielskiego w Konkursie Geograficznym w Języku Angielskim.

Tegoroczny konkurs, który odbył się 25 kwietnia,  miał formę testu pisemnego sprawdzającego znajomość angielskich nazw państw, łańcuchów górskich, rzek, jezior, itp. oraz nazw związanych z określaniem położenia geograficznego. Jednak najtrudniejszą część stanowiło rozpoznawanie słynnych zabytków / atrakcji turystycznych świata (zdjęcia na prezentacji multimedialnej podpisane angielską nazwą) i wpisanie ich polskich nazw oraz lokalizacji (miasto/państwo) w wersji angielskiej.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

I miejsce – Bartosz Baura, kl. 1B

II miejsce – Szymon Skorwider, kl. 1B

III miejsce – Agnieszka Frątczak, kl. 1B

Ze względu na wysoki poziom, jaki zaprezentowali uczniowie, Komisja Konkursowa przyznała aż cztery wyróżnienia: Andżelika Fornalczyk  –  kl. 1A, Weronika Robakowska – 1C, Mikołaj Brzozowski – 1C, Jan Paprocki – 1C.

Dyplomy oraz nagrody książkowe (ufundowane przez Radę Rodziców przy III Liceum Ogólnokształcącym) wręczyła laureatom i wyróżnionym uczniom Pani Dyrektor Maria Tomalak.

Organizatorami konkursu byli: pani Monika Olejnik-Zimniak – nauczycielka języka angielskiego, autorka tegorocznego testu konkursowego oraz pan Przemysław Zimniak – nauczyciel geografii oraz turystyki i rekreacji.

Laureatom, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy wszechstronnej wiedzy i zainteresowań, gdyż oprócz języka angielskiego i geografii zaprezentowali również znajomość aspektów turystyki.