Carpe diem! :-)

Szkolny Konkurs Geograficzny w Języku Angielskim

W dniu 23 maja 2017 r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się już X edycja Konkursu Geograficznego w Języku Angielskim. Każdego roku wśród uczniów klas pierwszych znajdują się śmiałkowie chcący sprawdzić swoją wiedzę geograficzną z geografii świata i turystyki oraz wykazać się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego.

Konkurs miał formę testu pisemnego sprawdzającego znajomość angielskich nazw państw, łańcuchów górskich, wysp, rzek, itp. oraz nazw związanych z określaniem położenia geograficznego. Jednak najtrudniejszą część stanowiło rozpoznawanie słynnych zabytków / atrakcji turystycznych świata i wpisanie angielskich wersji ich nazw oraz lokalizacji.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

I miejsce - Kinga Marciniak, kl. 1A

II miejsce - Maciej Sajnaj, kl. 1C

III miejsce - Zofia Wojtkowska, kl. 1A

Ze względu na wysoki poziom jaki zaprezentowali uczniowie, Komisja Konkursowa przyznała dwa wyróżnienia: Iga Mazurek, kl. 1C oraz Tymoteusz Płókarz, kl. 1F.

Dyplomy i nagrody zostaną wręczone w auli podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, a sponsorem nagród książkowych tegorocznej edycji jest Rada Rodziców przy III Liceum Ogólnokształcącym.

Organizatorami konkursu byli Monika Olejnik-Zimniak – nauczycielka języka angielskiego, autorka tegorocznego testu konkursowego oraz Przemysław Zimniak – nauczyciel geografii oraz turystyki i rekreacji.

Laureatom, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy wszechstronnej wiedzy i zainteresowań, gdyż oprócz języka angielskiego i geografii wykazali się również znajomością słynnych miejsc na świecie.