Cognosce te ipsum.

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Szlachetna Paczka III LO

W tym roku naszą podopieczną została Pani Kasia, samotna matka wychowująca trójkę dzieci, w tym miesięcznego Jasia. 

Po otrzymaniu listy z artykułami z niezbędnymi artykułami zorganizowałyśmy spotkanie, podczas którego przydzieliłyśmy każdej klasie daną rzecz. Do Szlachetnej Paczki trafiła żywność, odzież, artykuły dziecięce, kosmetyki, artykuły gospodarstwa domowego oraz pomoce szkolne. Wszystkie klasy wyśmienicie i terminowo wywiązała się z powierzonego zadania. Gdy na liście były rzeczy, które wymagały większych funduszy, dzieliłyśmy je na dwie klasy.  Dzięki temu nasi uczniowie mogli lepiej się poznać i zintegrować oraz nawiązać współpracę międzyklasową. Oprócz całej organizacji byłyśmy odpowiedzialne za skompletowanie żywności i w tym celu wybrałyśmy się na zakupy do supermarketu.  Zapewne przekomiczny dla przejeżdżających kierowców był widok dwóch dziewczyn pieczołowicie pchających wózek wypełniony aż po brzegi.

Po otrzymaniu wszystkich rzeczy i zrobieniu zakupów przyszedł czas na pakowanie, które uświadomiło nam ilość upominków trafiających do paczki. Wszystko złożyliśmy w magazynie, który tym razem miał miejsce w Domu Katechetycznym w pobliskiej parafii św. Antoniego. W ich transporcie pomogli nam uczniowie klasy 2c (szczególnie nasi dwaj umięśnieni siłacze) oraz nasz niezastąpiony woźny - Pan Lutek.

Udział w Szlachetnej Paczce jest dla nas niezapomnianym przeżyciem, które sprawiło, że nie raz pojawił się w sercu żal, ale również radość. Jesteśmy dumne, że mogłyśmy przyczynić się do tego, że na twarzy Pani Kasi i jej dzieci pojawił się uśmiech oraz łzy szczęścia. Na koniec chciałybyśmy gorąco podziękować za wsparcie w tworzeniu naszej paczki:

- Pani Ilonie Bąk oraz zaprzyjaźnionym mamuśkom dzieci autystycznych,

- Pani Dominice Stagraczyńskiej z firmy Souvre Internationale,

- Pani Justynie Urbaniak z EKK WAGON,

- Panu Adamowi z Kalisza.

Każdy z nas ma swój wkład w pomoc tej rodzinie, dlatego z całego serducha wszystkim dziękujemy - weekend cudów. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Mamy nadzieję, że za rok kolejny raz podarujemy komuś odrobinę szczęścia.  Razem możemy więcej!

 

Koordynatorki: Oliwia Dutczak i Ania Walczak, kasa 2f

 

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie