Zapraszamy do III LO! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Tour de Warsaw

Uczniowie kl. 2e i 1e z rozszerzoną geografią uczestniczyli w jednodniowym projekcie edukacyjnym TOUR DE WARSAW. Grupa 21 uczniów pokonała w jeden dzień 580 km, z czego 20 km w samej stolicy. Skorzystano z różnych środków komunikacji, podróż odbyła się pociągiem IC Konopnicka, autobusami linii 102 i 518, metrem M2, tramwajem linii nr 9 i pociągiem IC Dąbrowska.

Trasa w Warszawie obejmowała najważniejsze szlaki i miejsca turystyczne. Młodzież wcielała się w rolę przewodników turystycznych i przedstawiała historię miasta oraz ważnych zabytków architektury oraz odwiedzanych miejsc. Zwiedzano Stare Miasto z Placem Zamkowym, Zamkiem Królewskim,  Katedrą św. Jana, przemaszerowano Krakowskim Przedmieściem zatrzymując się przy Pałacu Prezydenckim i Uniwersytecie Warszawskim, odwiedzono Grób Nieznanego Żołnierza, Muzeum Centrum Nauki Kopernik, spacerowano po jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie na terenie Biblioteki Uniwersyteckiej, zwiedzano Stadion Narodowy i Pałac Kultury i Nauki, gdzie kilkuosobowa grupa wjechała na 30 piętro, by podziwiać fantastyczną panoramę jedynego w Polsce miasta ponadmilionowego.  Trasa wycieczki zakończyła się przy Dworcu Centralnym, gdzie w Złotych Tarasach spędzano ostatnią godzinę pobytu w Warszawie, rozkoszując się ostatnim posiłkiem i robiąc upragnione zakupy.

Organizatorem wyjazdu był Przemysław Zimniak, nauczyciel geografii i turystyki, opiekę nad uczniami sprawował również Antoni Szczurek, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa i edukacji pożarniczej w III LO. Następny TOUR dla klas geograficznych za kilka dni – wycieczka rowerowa w Dolinę Baryczy.

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie