Cognosce te ipsum.

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Tydzień Mediacji w III LO

W ramach Tygodnia Mediacji, przypadającym w tym roku w dniach od 15 do 19 października, w III Liceum Ogólnokształcącym 18 października 2018 roku odbyło się spotkanie mediatorów rówieśniczych działających na terenie szkoły od 2017 roku, uczniów z klas trzecich, z kandydatami na mediatorów, chętnymi uczniami klas pierwszych.

Warsztaty prowadzili uczniowie klasy 3a: Agnieszka Wróbel, Krzysztof Działoszyński,  Natalia Rataj oraz Hanna Franka. Starsi mediatorzy rówieśniczy przygotowali zabawy integracyjne tematycznie związane z mediacjami, a także z różnorodnymi postawami ludzi. Przedstawili najważniejsze informacje dotyczące mediacji, w grupach przygotowali z młodszymi kolegami monologi mediatora, a na koniec zainscenizowali przykładową symulację mediowania sytuacji konfliktowej.

Uczestników warsztatów spotkała miła niespodzianka, ponieważ w części spotkania uczestniczyła pani Jolanta Kucharzak, radca prawny, mediator, koordynator działań Wielkopolskiego Centrum Mediacji Szkolnej, Rówieśniczej i Oświatowej. Wspólnie z panią dyrektor Marią Tomalak oraz opiekunkami warsztatów: panią Barbarą Niemand, panią Agnieszką Poprawską i panią Marią Liberą wysłuchała „bitwy na mowy mediatorów”. Pani Jolanta Kucharzak pochwaliła wszystkich za zaangażowanie, udzieliła też kilku cennych rad młodym adeptom na mediatorów rówieśniczych.

W tym dniu także przez cały dzień, za pośrednictwem radiowęzła szkolnego, emitowane były krótkie słuchowiska dotyczące mediacji, przygotowane z uczniami przez pana Piotra Szczepaniaka, mające na celu popularyzację idei mediacji rówieśniczych w społeczności szkolnej.

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie