III LO - 65 lat tradycji!

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2019/2020:  "WSZCZEPIENI W TĘ SAMĄ GAŁĄŹ, ABY KWITNĄĆ RAZEM"

Uczą się, by lepiej uczyć...

Nasza anglistka pani Agnieszka Dudziak właśnie wróciła z Wielkiej Brytanii, gdzie uczestniczyła w kursie metodycznym w ramach Europejskiego programu Erasmus +.

Wnioskodawcą projektu był Powiat Ostrowski, a jego przygotowaniem i realizacją zajął się Referat Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim. Kurs metodyczny realizowany był w Globe English Centre w miejscowości Exeter na południu Anglii.

Przedmiotem kursu była innowacyjność oraz atrakcyjność metod nauczania języka angielskiego, które mają zachęcić uczniów do jeszcze pilniejszej i skuteczniejszej nauki języka obcego. Ponadto podczas kursu zrealizowano praktyczne ćwiczenia językowe w celu poznania nowych wyrażeń idiomatycznych, języka potocznego, zwrotów przydatnych w dyskusji, korekcji błędów. Pobyt w Anglii był również okazją do ciekawych rozmów i wymiany doświadczeń z nauczycielami z całego świata oraz odświeżenia wiadomości na temat kultury i historii Wielkiej Brytanii.