11 grudnia - Dzień Chruścików, czyli... wodnych owadów :)

Uczennice III LO w konkursie ogólnopolskim

Uczennice naszej szkoły: Paulina Adamska z klasy 2e, Oliwia Gola z 1c i Angelika Mielcarek z 1e zostały zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego konkursu plastycznego ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska i Pocztę Polską.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem RATUJEMY KLIMAT i podejmuje bardzo ważny temat dotyczący zmian klimatu oraz sposobów jego ochrony. Uczennice przygotowały projekt znaczka pocztowego wraz z opisem o tematyce związanej ze sposobami ochrony klimatu. Patronat nad konkursem objęli między innymi: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska i Pełnomocnik do Spraw Polityki Klimatycznej.

Opiekunem dydaktycznym uczennic jest nauczyciel geografii – pan Przemysław Zimniak.