Festina lente! :)

Uczennice III LO w Międzynarodowym Konkursie Statystycznym

Uczennice naszej szkoły: Ola Kasałka, Kinga Marciniak oraz Natalia Rataj z kl. 2a przystąpiły do Międzynarodowego Konkursu Statystycznego organizowanego przez Eurostat.

To nowa inicjatywa Eurostatu mająca na celu zainteresowanie uczniów i nauczycieli statystyką publiczną i jej znaczeniem dla społeczeństwa. Pierwszy etap części krajowej rozpoczął się 5 lutego i potrwa do 19 lutego 2018 r. Każda szkoła mogła zgłosić jedną drużynę 3-osobową, której celem w pierwszym etapie jest rozwiązanie 3 testów online, dotyczących przetwarzania i interpretacji danych statystycznych z dziedziny demografii, życia społecznego i ekonomicznego mieszkańców krajów Unii Europejskiej.

Opiekunem naukowym uczennic jest pan Przemysław Zimniak, nauczyciel geografii.