Maturzyści! Powodzenia! :)

Uczniowie III LO na Sejmiku Młodzieży

10 maja uczniowie klasy IIe Angelika Mielcarek i Karol Zaleśny reprezentowali powiat ostrowski w III edycji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Tematem sesji było „15- lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej okiem wielkopolskiej młodzieży". Uczniowie 35 powiatów, którzy w tym dniu zastąpili radnych, wysłuchali wystąpienia Posłanki do Parlamentu Europejskiego - pani Krystyny Łybackiej, pracowali w 4 komisjach: Komisja Infrastruktury i Przedsiębiorczości, Komisja Kultury, Turystyki i Edukacji, Komisja Rolnictwa i Środowiska, Komisja Zdrowia i Polityki Społecznej, a zwieńczeniem ich pracy było podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia wypracowanych postulatów .
Pierwsze szlify w karierze samorządowej już zdobyte. Czekamy na więcej :)