Festina lente! :)

Uczniowie III LO najlepsi w powiecie

24 maja 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach odbyła się X jubileuszowa edycja Powiatowego Konkursu Geograficznego. Uczniowie naszej szkoły: Wojciech Binek, Ola Kasałka i Kinga Marciniak zajęli 1 miejsce, tym samym pokonując wszystkie drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego.

Konkurs miał charakter biegu na orientację, w trakcie którego uczniowie na poszczególnych punktach kontrolnych wykonywali zadania konkursowe związane z mapą turystyczną po gminie Przygodzice. Zadania konkursowe dotyczyły między innymi: obliczeń wysokości Słońca nad horyzontem, czasu urzędowego, spadku terenu, powierzchni terenu, współrzędnych geograficznych oraz rozpoznawania obiektów, walorów przyrodniczych, form ochrony przyrody i ciekawostek turystycznych.

Opiekunem dydaktycznym uczniów jest pan Przemysław Zimniak, nauczyciel geografii.