Zapraszamy do III LO! :)

Uczniowie III LO w Mediatece

26 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który od 1961 roku przypada 27 marca, uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego, członkowie grupy teatralnej Al dente i Al dente 2.0., zostali zaproszeni przez panią dyrektor Bognę Skrzypczak-Walkowiak do wzięcia udziału w imprezach organizowanych przez ostrowską Mediatekę.

Troje uczniów – Wiktoria Patalas, Bartosz Baura oraz Karol Zaleśny – w studiu nagraniowym nagrali słuchowisko radiowe na motywach „Żony modnej” Ignacego Krasickiego.
Następnie wszyscy młodzi aktorzy wzięli udział w warsztatach teatralnych przygotowanych i przeprowadzonych przez aktora Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, pana Marcina Trzęsawskiego. Było to ogromne doświadczenie, bo uczniowie mogli złapać warsztat aktorski, popracować nad swoim tekstem przygotowanym na występy, spróbować różnorodnych interpretacji, a także pokazać swoje możliwości w teatralnej etiudzie – „W przedziale kolejowym”.